Bedelli Askerlik Kredisi Kullanımı

başvuru yok
1.425 okundu

Türkiye gündemini aylardır meşgul eden ve son haftalarda büyük ölçüde netlik kazanan bedelli askerlik meselesi birçok kişinin merceği altında. Hükümetin torba yasa ile meclise taşıyacağı ve meclis tarafından onaylandıktan sonra yasalaşacağı bilinen bedelli askerlik ile ilgili olarak düzenlemenin içeriği de belli oldu.

Bu kapsamda 31 Aralık 1993’ten önce doğmuş olması kaydıyla 15 bin TL tutarında bedeli ödeyen ve 21 gün askeri eğitime tabii olan herkes askerliğini tamamlamış kabul edilecek. Bu yaş grubunda bedelli askerliğe aday olan ise yüz binlerce kişi olduğu biliniyor ve bu kişilerin birçoğu 15 bin TL tutarındaki bedeli ödemek için bankaların kapısını çalmaya hazırlanıyor.

BEDELLİ ASKERLİK İÇİN KREDİ KULLANACAK OLANLARA MÜJDE

Bedelli askerlik yapacak olup 15 bin TL tutarındaki bedeli ödemek için kredi kullanmak isteyenlere yönelik müjdeli haber Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın’dan geldi. Hüseyin Aydın gerçekleştirdiği bedelli askerlik ile ilgili konuşmalarında, gençlerin bu fırsattan istifade ederek askerlik görevlerini kolaylıkla yerine getirdikten sonra ekonomik faaliyetin sağlıklı bir şekilde yürümesi için katkılarını sunacaklarına inandığını bildirdi.

Ayrıca konuşmalarında Türkiye’de ekonominin önemli bir parçası olan bankaların, bedelli askerlikle ilgili olarak gençlerin ihtiyacını gidermede özel fırsatlar sunmak üzere çalışmalarını yapacaklarını ve kamuoyuna yakın tarihte yansıtacaklarını beyan etti.

Ziraat Bankası’nın bedelli askerlik ile ilgili olarak kampanya paketi çalışmalarını tamamladığını bildiren Hüseyin Aydın, bedelli askerliğin mecliste onaylanıp yasalaşmasından hemen sonra bu kampanyayı gençlerle paylaşacaklarını aktardı.

NASIL KULLANILACAK?

Bedelli askerlik için kredi kullanacak olanlar tıpkı bireysel ihtiyaç kredisi kullanır gibi bankaya kredi başvurusunda bulunarak ilgili tutarda krediyi temin edecekler. Bu noktada başvuru yapan kişinin kredi notunun yeterli olması ve banka şubesine giderek gerekli belgeleri ibraz etmesi gerekmektedir.

Diğer yandan bazı bankaların ödeme işlemini otomatik olarak gerçekleştirecekleri düşünülüyor. Bu noktada da askerlik ile ilgili gerekli evrakların da bankaya ibraz edilmesi suretiyle başvurunun yapılması gerekiyor.

Ödemenin yapıldığına dair gerekli belgelerin askerlik şubesine teslim edilmesinin ardından kişi 28 günlük eğitim için sevk ediliyor ve bedelli askerlik süreci tamamlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
İlan Tarihi: 1 Ağustos 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.