Bankamatik Paramı Vermedi Hesaptan Düştü Ne Yapmalıyım?

başvuru yok
280 okundu

Günümüz teknolojisi ile en çok gelişen sektörlerden birisi de bankacılıktır. Birçok işleminizi bankaya uğramadan internet bankacılığı veya bankamatikler aracılığıyla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Her teknolojik alette sorun çıkabileceği gibi bankamatiklerde de zaman zaman birtakım problemlerle karşılaşabiliyoruz.

Bunlar en sık rastlananları kartın bankamatikte kaldığı veya paranın bankamatikte kaldığı gibi durumlar. Eğer bu gibi bir sorunla karşı karşıya kalmışsanız panik yapmanıza hiç gerek yok.

Bankamatikte Ne Gibi Sorunlarla Karşılaşabilirim?

Doğru hareket edebilmeniz için öncelikle sorunun tespitini doğru yapmalısınız. Para çektiğiniz de bankamatik size paranızı vermemişse para bölümünde bir sıkışma olabilir veya mekanik bir sorun gerçekleşmiş olabilir bu durumlarda bankamatik size paranızı veremez.

Paramı Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Paranız sistemin içinde kaldığında bankanın size paranızı vermeyeceğini düşünüp telaşlanmamalısınız. Bankamatikler 7/24 saat kayıt aldığı için gönlünüzü ferah tutabilirsiniz. Herhangi bir para alamama durumunda bankaya başvurup kamera kayıtlarından kontrol talep edebilirsiniz. Güvenlik kameraları kartınızla ilgili yaşadığınız bütün problemleri anlık olarak kaydediyor. Ayrıca bankamatiklerde bir problem yaşandığında sıradaki kişide işlem yapamamaktadır.

Sorun Yaşadığımda Kiminle İletişime Geçmem Gerekiyor?

Bankamatiklerde para veya kart çekme sorunu yaşarsanız ilk başta bankanızın müşteri hizmetleri ile iletişim kurmaya çalışın. Müşteri hizmetleri birtakım incelemelerde bulunup size uygun olan banka şubesine yönlendirme yapacaktır. Müşteri hizmetlerinin yaptığı bu yönlendirmeye uygun hareket edip kartınızı ve paranızı uygun olan şubeden alabilirsiniz.

Bankamatikler Güvenli midir?

Bazen birtakım problemler yaşasak da genel olarak bankamatikte güvenlidir eğer bankamatiklerle ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız bankanıza kimliğinizi doğrulayarak yardım talep edebilirsiniz. Bankamatikler akıllı teknoloji ürünü olduğu için en kısa sürede sizlere geri dönüş yapacaklar ve sorunuzu çözeceklerdir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
İlan Tarihi: 16 Mart 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.