Bankaların Son Konut Kredisi Faiz Oranları Kaç, En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada?

başvuru yok
1.506 okundu

Bankalar konut kredisi faiz indirimi müjdesi bekleyen kişileri sevindirmek bir yana birbiri ardına açıkladıkları yeni konut kredisi faiz oranı arttırma kararları ile büyük hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyorlar.

En son dün yapılan açıklama ile Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yükseltilirken ondan bir öncesinde de yine kamu bankaları arasında yer alan Halkbank konut kredisi faiz oranları yükseltilmişti.

En Uygun Konut Kredisi Faizi Hangi Bankada?

Bankaların güncel konut kredisi faiz oranları listesi içerisinde uzun bir süre en düşük konut kredisi veren banka Ziraat Bankası olmuştu. Ancak şu anda geçerli olan konut kredisi faiz oranları incelendiğinde en düşük konut kredisi veren bankanın İş Bankası olduğu görülüyor.

İş Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1,65 olarak uygulanırken Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1,67 olarak uygulanıyor. En yüksek konut kredisi faiz oranı ise Odeabank konut kredisi paketinde uygulanan yüzde 3,30 oranı olarak öne çıkıyor.

Eylül Ayında Konut Kredisi Faiz İndirimi Yapılacak Mı?

Ev satın almak için bekleyen binlerce kişi konut kredisi faiz oranları için indirim yapılmasını talep ediyor. Yüzde 0,98 konut kredisi faiz oranı kampanyasını kaçıran kişiler ne yazık ki en uygun konut kredisi faiz oranı ile bile kredi çekselerde 120 ay vadeli 200 bin lira kredi çekmeleri durumunda toplamda 110 bin lira zarar ediyorlar.

Bu da konut satın almak isteyen kişilerin zorunlu olarak beklemede kalmalalarına neden oluyor. Düzenlenen yeni konut kampanyası bankalar üzerinden kredi faiz indirimi yapılmaması, belirli projeleri kapsaması ve tüm Türkiye geneline yayılmaması nedeni ile beklenen etkiyi yaratmadı.

120 Ay Vadeli 200 Bin Lira Konut Kredisi Çekenler İçin Tüm Bankaların Konut Kredisi Hesaplama Tablolarına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ…

En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Hangisi Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ…

Tüm Bankaların Güncel Konut Kredisi Faiz Oranlarına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ…

Yeni Konut Kampanyası Yüzde 10 İndirim, Yüzde 10 Peşinat ve Yüzde 0,98 Konut Kredisi Faiz Oranı Detaylarına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ…

EnSonKredi.com

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
İlan Tarihi: 23 Mayıs 2019
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.