Banka Kredisi Almak İçin Aranan Şartlar

1 başvuru
199 okundu

Önceki zamana göre kredi almak şimdiki zamana göre zordur. Bulunduğumuz çağda kredi konusunda önemli gelişmeler yaşandı ve çeşitli seçenekler ile kredi alması ve geri ödemesi kolaylaştı. Sağlanan kolaylıklardan bir tanesi vade konusudur. Uzun vadeli kredi imkânı sayesinde aylık taksitler cüzi miktar denecek kadar düştü. Kredi almak için bankalar belirli şartlar öne sürmüştür. Bu şartlar hangileridir? Aşağıda maddeler halinde detaylı olarak işlenebilir.

Kredi Notunun Düşük Olmaması

Bankalar çeşitli finans kurumlarından aldığı verilerle müşterilerinin maddi yönden ne aşamada olduğunu öğrenirler. Buna kredi notu adı verilmiştir. Kredi notu, kişinin maddi durumundan bahseden bir karne olarak karşımıza çıkar. Kredi notu, belli bir seviyeye kadar toleranslı olabilir. Ama fazlasıyla düşük olursa banka kredi vermez. Çünkü kredi notu düşük olan kişi borcuna sadık olmayan anlamında yorumlanabilir.

Kredi Almak İçin Aylık Kazancın Ne Kadar Olması Gerekir?

Bu konuda bankalar kredi alacak kişiden gelirinin belgelenebilir olmasını istemiştir. Bununla beraber gelirin çekilecek krediye göre oranı önemlidir. Yüksek bir miktar alınacaksa kişinin geliri de buna bağlı olarak yüksek olmalıdır.

Kredi Almak İçin Kaç Ay Sigortalı Çalışıyor Olmak Gerekir?

Sigorta süresi şartı bankadan bankaya değişiklik gösterir. Ama genel olarak aranan sigorta şartı, SGK’lılar için son bulunulan işyerinde 3 ay sigortalı çalışmaktır. Toplamda da 12 ay sigortalı olmak gerekir.

Memurların Kredi Alması İçin Şartlar Var Mıdır?

Memurlardan kredi alma konusunda herhangi bir şart koşulmamıştır. Çünkü memur olanlar devlet güvencesi altında olduğundan bu onlar için bir referans konumundadır.

Emeklilerin Kredi Alabilmesi İçin Aranan Şartlar

Emekliler maaşlarını bankadan aldıkları için herhangi bir şart istenmez. Ama kredi alacak emekli çalışıyorsa, çalıştığı yerden belge getirmesi istenir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 2 Nisan 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Banka Kredisi Almak İçin Aranan Şartlar (1 Başvuru)

  1. Peşınata gün verecenmi bankalarda sıkıntım var siz vadeli veriyormusuz peşinatım yok şuan verebilirmi siz