Atm Bankamatik Kredi Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım?

başvuru yok
157 okundu

Kredi kartı bankaların kişiye özel sunduğu belirli bir limiti olan ve nakit akışını sağlayan bir çeşit alışveriş kartıdır. Kredi kartı hemen hemen her yerde kullanılmaktadır.

Banka hesabı olanlar genellikle nakit ihtiyaçlarını atmlerden çekerler. Atm bankamatik kartınızı yuttuysa eğer; bunun için yapılması gereken birkaç yöntem vardır.

Bankamatik Kartınızı Yuttuğunda Alacağınız Önlemler

Birçok insan hemen hemen her gün bankamatik işlemleri yapıyor. Bankamatikler günlük hayatı kolaylaştırdığı gibi bazı durumlarda da işler yolunda gitmeyebilir. Bir takım talihsiz olaylarla karşı karşıya kalınabilir. İşlem esnasında hiç beklemediğiniz biranda bankamatik kartınızı yutabilir. Bu durumda panik yapmamak gerekir, hemen bankamatik yanında banka varsa banka çalışanlarından yardım istenmelidir.

Teknik bir arızadan dolayı yutulan kart banka çalışanları tarafından minumum sürede kişiye teslim edilir. Bankamatiklerin kartı yutma sebeplerinden biri teknik bir arızadan dolayı olabilir ya da kullanmış olduğunuz kartın son kullanma tarihi geçmiş olabilir. Bir diğer sebep ise kredi kartı borcu ödenmediği için bankanın yasal işlem başlatarak kredi kartına el koymasıdır.

Eğer bankadan uzak bir bankamatik kredi kartınızı yutarsa bankamatik önünden ayrılmadan ve başka bir kişinin işlem yapmasına izin vermeden ilgili bankanın müşteri hizmetleri aranmalı ve kartın iptali sağlanmalı ya da kartı kısa süreliğine bloke edip yenisi talep edilmelidir.

Atmler Ne İşe Yarar?

Kredi kartı ve banka kartına sahip olan kişiler günün her saatinde bankaların temin ettiği bankamatiklere giderek birçok işlem gerçekleştirebilirler. Bankamatikler son derece ileri teknolojide olup bankada yapılan birçok işlemi birkaç dakika içinde zaman kaybetmeden gerçekleştirmenizi sağlar.

İstediğiniz zaman para çekebilir, para yatırabilir ve çeşitli faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Ayrıca kartsız yapabileceğiniz işlemler arasında para yatırma, kredi kartı borcu ödeme, bireysel kredi ödemesi, fatura ödemesi, firma ödemeleri yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 8 Mart 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.