Arsa Kredisi

başvuru yok
168 okundu

Arsa kredisinin şartları bankadan bankaya değişiklik gösterir ve her bankanın içeriği farklıdır. Değişiklik gösteren şartların başında arsanın imar durumu bulunur. Bazı bankalar yalnızca imara açık olan arsalara arsa kredisi verir. Bazı bankalar ise imara açık olmayan arsalar için de banka kredisi vermektedir. Bu kredi Bireysel kredi türüdür ve ipotek karşılığı verilmektedir.

Arsa Kredisinin Kredi Kullandırım Oranı

Arsa kredisi veren bankalara göre değişiklik gösteren konulardan biri kredi kullandırma oranıdır. Bankadan bankaya değişen konular arasında arsa kredisi vadeleri de girmektedir. Arsa kredisi vadeleri 36 ay ile 120 ay arasında değişir. Kimi banka arsa kredisi için 36 ay vade sunarken kimi ise 120 ay vade vermektedir. Arsa kredisi alırken müşteriler bankaların sunduklarını karşılaştırarak bütçe ve durumuna en uygun olanı seçmelidir.

Arsa Kredisi İçin Gereken Belgeler

Kimlik Fotokopisi, gelir belgesi, ek gelir belgesi (varsa), alınacak gayrimenkulün tapu fotokopisi, kredi talebinde bankaya başvuru yapan müşterinin elektrik, su, doğalgaz faturaları (son üç ayda )

Arsa Kredisi Veren Bankalar

İş bankası: Arsa almak isteyen müşterilere arsa kredisi verir. İş bankası müşterinin bahsettiği arsayı ipotek ettirerek ekspertiz değerinin %50‘si kadar arsa kredisi imkanını müşterilere sunar.

Şekerbank: Müşteriye uygun vadeli ve düşük faizli arsa kredisi verir. Müşterinin talep ettiği arsayı ipotek edilmesi şartıyla arsanın ekspertiz değerinin %45 kadarıyla müşteriye arsa kredisi kullanma imkanı sunar.

Ziraat bankası: İmarlı arsalar için müşteriye arsa kredisi verir.

Arsa Kredisi İki Farklı Şekilde Kullandırılıyor

Müşterinin satın almak istediği arsanın imarlı olması durumunda arsaya ipotek konularak başvurulan bankadan kredi alabilirsiniz.

Müşterinin talep ettiği arsanın imarı yoksa sahip olduğunuz başka bir gayrimenkule ipotek koydurarak arsa kredisini bankadan alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
İlan Tarihi: 1 Nisan 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.