Altın’a Neden Yatırım Yapmalıyız?

başvuru yok
81 okundu

Dijital Ortamlarla Çok İşim Olmaz

Öncelikle yatırımlarınız için artık dijital ortamlardaki deneyimlerinizi başlatmanızı tavsiye ediyoruz. Zira en hızlı işlem hacimleri banka ve bazı kurumlarca onaylı aracı forex işlem sitelerinde yapılmakta. Fakat henüz bir deneyiminiz olmadığını varsayarak, ilk önerilerimizi sizlere yapmak isteriz.

Döviz kurlarında geceden – sabaha çok hızlı değişimlerden dolayı, en azından internet ortamında veya televizyondaki ekonomi kanallarından kur durumunu kontrol edebilirsiniz. Hatta telefonunuza bir televizyon uygulamaları indirerek, hızlı işlemlerin döndüğü Tahtakale, Kapalıçarşı, ticaret merkezleri gibi yerlerde kısa süreli kamplar kurabilirsiniz. Bu birazda boş zamanınızın çok olmasıyla doğru orantılı.

Dijital ortamları kullanmadığınız geceleri işlem yapamayacağınızı varsayarsak, sadece gündüzleri bu tip yerlere yakın olarak anlık döviz alım-satımları yaparak paranızı değerlendirmeniz mümkün. Ben ne dijital ortamları biliyorum, ne kadar bu kadar uğraşacak zamanım var diyorsanız sizlere en uygun yatırım araçları vadeli mevduat hesaplarıdır.

Bankaların sunduğu faiz temelli mevduat hesapları, elinizdeki toplu paraların değerlendirilmesi için uzun vadelerde en güvenilir limanlardan biri diyebiliriz. Klasik ticari yatırımları terk etmek istemeyenlerin her zaman için ilk tercihlerinden olan altın da, bu tip yatırımcılar için öncelikle tercih edilmesi gereken yatırım araçlarından biridir.

Fakat altın içinde özellikle tiplerine göre değerlenme ve değer kaybetme oranları değişiklik göstermektedir. Son aylarda en çok kazanan altın, gram altındır. Çeyrek, yarım ve tam altına oranlar, düğün ve kutlamalarda özellikle yaz aylarında alım gücü daralan halkın yöneldiği takı türü gram altın olduğu için, piyasadaki rekabeti göz önüne alınarak en çok değer kazanan gram altın olmuştur. Yaz ayları başlarında elinizdeki birikimin 0 kadarını gram altına yatırmanızı bu açıdan şiddetle tavsiye ederiz.

1 Mayıs 2018 itibariyle 171 TL’den alımı yapılan gram altının, 12 Temmuz 2018 itibariyle 194 TL’den satış fiyatına ulaşmış olduğunu görüyoruz. Buda sadece 2,5 ay içerisinde 23 TL’lik bir kazanç sağlamış oluyor.

30.000 TL’lik bir yatırım yaptığınızı varsayalım Mayıs ayı itibariyle. 30.000 TL ile 175 adet olarak aldığınız gram altın miktarından, 12 Temmuz itibariyle, tanesinden 23 lira, 175 adetinden 4025 TL’lik bir kazanç sağlamış olduğunuz. Buda neredeyse yatırımınızın 2,5 ayda 6/1 oranında değerlenmiş olduğu anlamına gelir. Bu aslında, döngüsel bir yatırım aracıdır. Yaz ayları başında genel olarak, ekstrem durumlar olmadığı sürece yatırımcılar için en kazançlı yatırım araçlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Altın’a yatırım yapmak, belki de her zaman karşımıza çıkan yatırım tavsiyelerinden olarak bizlere cazip gelmeyebilir. Kısa sürede çok daha fazlasını kazanmak isteyenler, unutmamalıdır ki; sürprizler her an kapınızı çalabilir. Bir dakikada servet kazanabilir, bir dakikada servetinizi yitirebilirsiniz. Her yatırım aracında olduğu gibi, sabır ve öngörü bu konuda da sizlere kılavuz olacaktır. Sadece bildiklerinizden çok kopmadan, sapmadan en doğru yatırımlarınızı yapmaya çalışın.

Bu açıklamalar ışığında, şunu söyleyebiliriz :

Klasik yatırımcıların en kazançlı yatırım tercihi olan altın, yatırımcısını genellikle kısa ve orta vadelerde mutlu eder. Gelişen teknolojiye ayak uyduramayan, gözle gördüğünü elle tuttuğunu kazanç sayan klasik yatırımcılarımızın tercihleri, yine onları memnun etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
İlan Tarihi: 14 Temmuz 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (6 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.