Altın Ve Dolar Kaç Liraya Kadar Yükselecek?

başvuru yok
140 okundu

2017 yılı içerisinde altın ve dolar ülkemizde ve dünyada meydana gelen olaylar ile birlikte yaşanan gelişmeler ile inişli çıkışlı bir grafik gösterse de yatırımcılarına kazandırmıştı.

Altın ve Amerikan Doları 2017’yi Kar İle Kapadı

131 Türk lirası ile 2017 yılına giriş yapan gram altın yaklaşık yüzde yirmi oranında bir artış yakalayarak seneyi kapatmıştı. Amerikan doları ise 2017 yılına 3,54 Türk Lirası ile giriş yaptıktan sonra 4 Türk Lirası seviyesine kadar yükselmesine rağmen ülke genelinde yapılan döviz bozdurma kampanyası ile tekrar geriledi. Ülkemizde ve dünyada meydana gelen gerek ekonomi gerek siyasi gelişmeler ve yaşanan olaylar nedeniyle Amerikan doları pek çok kez iniş ve çıkış yaşadı. Meydana gelen bütün gelişmelere rağmen Amerikan doları 2017 yılını 3,75 Türk lirası seviyesinde kapatarak Bir önceki seneye göre yükseliş ile 2017 yılını geride bıraktı.

Altın 2018’de de Revaçta

2018 yılının ilk ayını geride bıraktığımız bu günlerde 2017 yılında yatırımcılarına kazandıran altın için 2018 yılında da yükselişin devam edeceği uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Gram altın fiyatının 2018 yılı içerisinde 181 Türk lirası seviyelerine kadar yükselmesi bekleniyor. 

Amerikan doları için mevcut durumun çok fazla değişmeyeceği ve Türk lirasının Amerikan doları karşısında daha fazla değer kaybetmesi için herhangi bir sebep bulunmadığı, Amerikan dolarının görebileceği en yüksek seviyenin 4 Türk lirasının altında olacağı ve 2018 yılı içerisinde Amerikan dolarında herhangi bir zirve yaşanmasının beklenmediği öngörülüyor.

Amerikan dolarının iniş ve çıkışını yönlendirecek ve fiyat da belirleyici olan unsurların Amerika Birleşik Devletleri’nin politikaları ve jeopolitik riskler olacağı da ayrıca ekonomi uzmanları tarafından ifade ediliyor. Sonuç olarak ekonomi uzmanları tarafından yapılan yorum ve değerlendirmeler göz önüne alındığında Amerikan dolarına nazaran altın fiyatları daha çok artacağı ve yatırım amaçlı Amerikan doları yerine altının tercih edilmesinin daha karlı olacağı belirtiliyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
İlan Tarihi: 31 Mart 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.