Altın Hesabı Olan Bankalar

başvuru yok
128 okundu

Ülkemizde bilindiği üzere genellikle yatırım aracı olarak altın tercih edilir. Tabi bunda en büyük sebeplerden birisi de kazançlı ve gelir getirmesidir. Dünya Altın Konseyi verilerine göre ülkemizde yüz kırk beş milyar dolarlık yani üç bin beş yüz ton yastık altın birikimi bulunmakta. Bu da ülkemiz ekonomisi için önemli derecede bir gelir katkısı sağlıyor.

Tabi bu durum ülkemizdeki bankaların iştahını kabartmakta. Bu nedenle bankalar bir takım cazip avantaj ve kampanyalarla yastık altında bulunan altınları değerlendirmek için altın hesapları açmışlardır. Şimdi altın hesabı bulunan bankalara bakalım.

Ülkemizde Hangi Bankalarda Altın Hesabı Bulunmakta?

Ziraat Bankası Altın Hesabı

Ziraat Bankası müşterilerine iki ayrı altın hesabı sunmakta. Vadeli altın hesabı ve vadesiz altın hesabı olmak üzere iki ayrı altın hesabı vardır. Bankanın en büyük sağladığı faydalardan biri ise müşterilerinden komisyon ücreti almamasıdır.

Garanti Bankası Altın Hesabı

Ülkemizde en çok tercih edilen bankalardan olan ayrıca ülkemizde piyasada en değerli markası olan garanti bankasında altın hesabı açarak yastık altı altınlarınızı değerlendirebilirsiniz. Bankanın sağladığı yararlardan biri de işçilik masrafı, gramajı düşük altın, eski tarihli altın gibi bir takım sorunlarla karşılaşmamanız.

Yapı Kredi (YKB) Altın Hesabı

Bankanın iki ayrı hesabı vardır. Vadeli altın hesabı ve vadesiz altın hesabı olmak üzere iki ayrı altın hesabı vardır.

Şeker Bank Altın Hesabı

Bankanın vadesiz altın hesabıyla döviz alıp satımı gibi bankanın belirlediği oranlar bazında altın alımı gerçekleştirilebilir.

Kuveyt Türk Altın Hesabı

Bankanın en büyük sağladığı avantajlardan biri belirlenen oran bazında külçeler halinde altının çekilebilmesi.

Vakıf Bank Altın Çağı Hesabı

Bankada altınları gram olarak alarak ”Altın Çağı Hesabı” sahibi olabilirsiniz. Bankaya ayrıca verdiğiniz düzenli altın alım talimatıyla birikim yapabilir ayrıca banka işçilik ücreti almamaktadır.

AlBaraka Altın Katılma Hesabı

Banka altın hesabınızı 1000/1000 saflıkla işleme koymakta ve böylece işçilik ücreti ödemiyorsunuz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 15 Mart 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.