Adet Söktürücü Yiyecek Ve İçecekler

başvuru yok
109 okundu

Adet Gecikmesi Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Adet Söktürücü Yiyecek Ve İçecekler in kadınların hayatındaki yeri çok önemlidir. Zira adet gecikmesi kadınları strese sokarak gerginleştiren hatta acı veren durumlardandır. Bu süreçte vücutta ödem birikerek;  bel, göğüs, karın ve yumurtalık, pelvik bölgelere vurur ve ağrı oluşturur.  Oysaki doğal yiyecek ve içeceklerle bu süreci kısaltabilirsiniz. İşte Adet Söktürücü Yiyecek Ve İçecekler

İlaç Kullanımı mı, Doğal Yöntemler mi?

Adet söktürücü medikal ilaçlar mevcut durumdayken, doğum kontrol ilaçları da adet sürecini hızlandırmaktadır. Öte yandan uzmanlara göre ilaç kullanımından çok adet söktürücü olarak doğal gıdalar kullanılmalıdır. Örneğin bitkisel çaylar bu konudaki en güzel örneklerden biri olabilir.

Adet döngüsünde;

  1. yarıda östrojen,
  2. ikinci yarıda ise progesteron hormonu baskındır.

 

İkinci yarıda oluşan progesteron hormonu çekildiği zaman regl kanaması oluşur. Bu yüzden regl söktüren ilaçlarda kişiye önce progesteron verilir, ardından progesteron azaldığında kanama oluşur. Hipertansiyon hastası olanlar ve migren ağrısı çekenler söktürücü medikal ilaçlardan kullanmamalıdır.

Yanı sıra regl söktürücü ilaçlar; göğüslerde hassasiyet, baş ve bel ağrısı, mide bulantısı gibi yan etkiler yaratabilir. Aktardan alabileceğiniz bitki çayları ise bu konuda size yan etki yaşatmayacak olan en natürel bileşenlerdendir. Hatta bu çayları evde kendiniz bile yapabilirsiniz.

İşte Evde Uygulayabileceğiniz Adet Söktürücü Çay Tarifleri

1 – Papatya çayı demleme;  bir tutam papatya + biberiye kurusu bir fincanda karıştırılarak kapağı kapalı 7 – 8 dakika demlenir ve tüketilir.

2- Kekik çayı demleme;  1 su bardağı kaynamış suya 1 yemek kaşığı kurutulmuş kekik atılır beş dakika demlenerek günde 2 bardak içilir.

3 – Kantaron çayı demlenmesi; 1 bardak kaynar suya 1 kaşık kantaron bitkisi konur ve 15 dakika demlenmeye bırakılarak tüketilir.

4 – Civanperçemi çayı demi; 1 fiske civanperçemi  bitkisi 1 su bardağı kaynar suya atılır bal eklenerek tüketilir.

5 – Rezene çayı demlemesi; 1 bardak kaynar suya 1 fiske kurutulmuş rezene bitkisi eklenerek, demlenir, ılıdığında tüketilir.

6 – Biberiye çayı demlemesi; 1 bardak kaynamış suya, 1 tutam biberiye bitkisi eklenerek 10 dakika kaynatılır.

7 – Tarhun çayı; 1 bardak kaynar suya 1fiske tarhun eklenir ve 10 dakika demlenir.

8 – Havuç tohumu çayı demlemesi; 1 bardak sıcak suya 1 tutam havuç tohumu atılarak 10 dakika demlemeye bırakılır.

9 – Melisa çayı demleme; bir tatlı kaşığı melisa bitkisi 1 bardak suya atılarak 5 dakika kaynatılır.

10 – Nane çayı demleme; bir tatlı kaşığı naneyi 1 bardak suya atın ve 2 – 3 dakika kaynatın. Beş dakika kadar bekleyin ve tüketin.

Adet Söktürücü Yiyecek Ve İçecekler konusunda sizlere bilgiler sunduk.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
İlan Tarihi: 30 Ağustos 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (13 oy verildi, ortalama: 4,92 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.