Acil Para Lazım! Senetle Kredi Veren Yerler

61 başvuru
6.538 okundu

Kredi notunun düşük olması sonucunda birçok kişi nakit ihtiyacında senetle para veren yerler aramaktadır. Legal ve illegal kuruşların senetle para vermesi paraya ihtiyacı olan kişilerin imdadına yetişse de illegal olmayan kuruluşların faiz oranlarındaki fazlalıklar daha sonra ödemelerde sorunlar yaşanmasına sebep olmaktadır. Bankalar, faktöring şirketleri, tefeciler ve kuyumcular senetle para veren en bilindik yerlerdir. Senetle para veren yerlerden alınan paranın faiz oranı normal kredilerden biraz daha fazla olduğunu bilmek gerekmektedir.

Senetle Para Veren Bankalar

Bankaların kredi dışında senet karşılında para vermeleri kredi notu düşük olanların en fazla ilgi ile takip ettiği konu olmaktadır. Yasal yoldan aynı kredi kullanıyor gibi senetle para alınabilmektedir. Özelikle Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bank ve Fibababnka senet karşılığında para vermektedir. İpotek, kefil, gelir beyanatı verilmesi durumunda banka ile belirlenecek faiz oranı ve ödeme şekline göre bankalardan senetle para alınabilmektedir. Faiz oranlarının normal banka kredilerinin 2 katı olduğunuza bildirmekte fayda vardır.

Faktöring Şirketleri

Yasal olarak kurulan şirketlerdir. Devlete yaptıkları işten dolayı vergi veren ve devletin yasal olarak tanımladığı şirketlerdir. Faktöring şirketleri ipotek karşılığında senetle para almak istemeleri kredi imkânı sağlamaktadır. Alınacak kredinin kullanım amacını bildirmeniz sonucunda planlar çerçevesinde ve uygulanacak faiz oranı ile istenilen miktar para senetle alınabilecektir. Ev, arsa ve konut faktöring şirketlerinden senetle para almak için kefalet olarak gösterilebilmektedir. Gerekli koşulların sağlanması durumunda faiz oranlarının biraz dazla olmasına rağmen senetle para alınabilmektedir.

Kuyumcular

Resmi olmasa da kuyumculardan senetle para alınabilmektedir. Fakat birçok kuyumcu faiz oranlarını fazla tutması ve art niyetli şekilde davranması kuyumculardan senetle para almak isteyenlerin dikkatinden kaçmamalıdır. Alınan paranın faiz oranının çok fazla olmaması ve anlaşma şartlarının çok ağır olmamasına dikkat edilmelidir. Resmi olmayan bir şekilde senetle para alındığı için yasal olarak hiç bir hak iddia edilemeyecektir.

Tefeciler

Senetle para veren yerler arasında en riskli yer tefeciler olmaktadır. İllegal ve tehlikeli şekilde alınan para sonucunda hem oldukça fazla faiz ödenecek hem de paranın ödenmemesi durumunda can tehlikesi riski olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
İlan Tarihi: 21 Temmuz 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Acil Para Lazım! Senetle Kredi Veren Yerler (61 Başvuru)

1 6 7 8